Veverkovník - domek pro veverky

Vyprodáno

Žijete blízko lesa a chcete blíž je svému obydlí přilákat veverky? Pak je tu právě pro vás Popikův DOMEK PRO VEVERKY. Na první pohled vypadá skoro jako velká budka pro ptáky, ale hned na ten druhý poznáte, že má dva velké otvory po stranách a tam, kde má otvor ptačí budka, je dřevěná veverka, aby veverky poznaly, že je to jejich kvartýr :-)

Veverky mohou budku využít ke hnízdění a vyvedení mláďat i k přespávání nebo jako úkryt před predátory. Pokud ale budku objeví dříve třeba sýkorka nebo špaček, dá se předpokládat, že ji na chvilku osídlí.

Domek má tři otvory, aby mohly veverky v případě potřeby rychle zmizet a nebyly omezeny pouze jedním otvorem. Přední strana je vyklápěcí, což usnadňuje čištění.

Veverčí domek je vyroben z vysoce kvalitní březové voděodolné překližky, díky níž je takřka nezničitelný a vydrží vám dlouhá léta i bez nátěru, přesto je ošetřen lněným olejem. Střecha je navíc z tmavé foliované překližky, což ještě prodlužuje životnost celého domku. Překližka má oproti obyčejným prknům další výhody v tom, že nepraská, nekroutí se a nezničí ji datlovití ptáci - jedině, že by byli ochotni obětovat svůj zobec :-)

Vnitřní rozměr domku: dno 22 x 22 cm, výška dutiny cca 28 cm.

Připevnění ke stromu je možné buď hřebíky nebo vruty přímo přes zadní část budky, případně je možné k ní nejprve připevnit lištu a teprve tu přichytit ke stromu (např. pevným popruhem nad i pod budkou).

Domek je slepen a sestřelen pozinkovanými hřebíky.

Budete-li chtít Popikův VEVERKOVNÍK bez ošetření olejem, napište to prosím do poznámky u objednávky.

800,00 Kč