Co se stane, když uděláte objednávku?

27.08.2022

Dnes ráno se stalo něco, co si nemůžu nechat pro sebe...

Jsme malá rodinná firma. Fungujeme asi půl roku a vše děláme sice pomalu, ale s láskou a nadšením.

A jestli jste někdy měli nebo máte podobnou firmu nebo malý e-shop, tak jistě víte, co to je, dostat novou objednávku. Ale víte to i vy ostatní? Tak čtěte a žasněte...

Dneska ráno, když jsem otevřela oči, tak už se nade mnou skláněla malá plyšová hlavička mého mladšího syna. Z obýváku jsem zaslechla tichý šramot a došlo mi, že starší syn a manžel už snídají. Tato situace se nestává často a tak jsem si ji patřičně užila. Když malý zjistil, že jsem vzhůru, začal vesele pískat a tím přilákal i zbytek rodiny. Hned se ke mě vrhli do postele a zběsile se ke mě tulili. Všimla jsem si, ze manžel měl šťastné a zářivé oči, jaké jsem u něj už dlouho neviděla a nezvykle se na mě usmíval.

V duchu jsem si říkala, že se asi hezky vyspal a možná, že se mu něco pěkného zdálo. Pak mě napadlo, jestli to není odměna za to, že jsem ho včera "pustila" do hospody. Poslední moje myšlenky, které mě stihly napadnout, byly: co v té hospodě asi dělal? 😁

Než jsem ale svojí teorii začala rozvíjet dál, manžel mi radostně oznámil, že máme na e-shopu tři nové objednávky.

Můj mužíček byl šťastný jako dítě. A zdá se, že i celý dnešní den bude báječný. Není nad to, začít den s úsměvem.

Manžel - možná i se synem - zalezou do jejich dílny a budou kutit ty svoje domečky pro broučky, ptáčky, veverky a kdo ví co ještě. A já? Já začnu jako každá máma svůj běžný den: uklidit, nakojit, uvařit, uklidit, vyprat... 😁 Ale to společné ráno a ty šťastné oči, to bylo k nezaplacení. To ve mně zůstane dlouho. S tím se i ten maminkovsky stereotyp zvládá s lehkostí. Znáte ten pocit? Ano? Ne?

Je krásné dělat to, co vás baví. Ale je ještě lepší, když zjistíte, že to má smysl a užitek i pro ostatní. Přesně to se stane vždy, když dostaneme novou objednávku.

Nejen, že podpoříte jednu rodinu, ale uděláte tím velikou radost někomu, kdo to pošle zase dál. Protože smích a radost jsou nakažlivé záležitosti. 😉

Chtěla jsem vám to všem napsat. Chtěla jsem, abyste si uvědomili, co způsobíte tím, když si něco objednáte z malé firmičky. Na druhé straně toho e-shopu jsou lidi a jejich emoce, jejich veliká radost.

A proč to vše píšu? Přišlo mi to důležité. Přišlo mi důležité, vám říct, co vše je skryto a co si člověk mnohdy neuvědomí.

A také jsem vám všem chtěla moc poděkovat za každou vaší objednávku. Bez vás by to nešlo. Bez vás by to nedávalo smysl.

Krásný den!

Za tým Popiko

@Kudrnatá máma