Kdo je POPIKO?

Přece ty, já a každý, kdo chce pomáhat přírodě :-)


Naše výrobky na začátku vznikaly pro nás a naše děti. Sami jsme si je navrhli a vyrobili. Především jsme chtěli našemu staršímu synovi předat naši společnou lásku k přírodě a zároveň ho učit zručnosti a samostatnosti. A tak vznikl nerozuma a neposeda Popiko, kterého jsme si nakreslili a vymysleli si o něm krátké příběhy, které děti něco naučí a zároveň je i pobaví.

Předlohou malého zvídavého chlapečka, který objevuje svět, se stal náš syn Toník. Ten mu také vymyslel jméno.


A kdo je tím Popikem v našich příbězích?

Popiko je malý, rozcuchaný, živý, možná by někdo řekl zlobivý chlapeček, ale rozhodně je svůj. Je to takový malý originál. Když se ho někdo zeptá, jak se má nebo třeba co měl k obědu, odpovídá se smíchem jednoduše: "Popiko." Nikdo neví, proč to říká, možná se mu nechce odpovídat na takové ty pro něj bezvýznamné otázky, a tak vymyslel univerzální slovo, které nic neznamená. A protože to slovo je legrační a začalo patřit do života celé rodiny, nikdo malému nezbedovi neřekne jinak než - malý Popiko.

Žije s rodiči v domečku na malé vesnici. Je to šťastný a hodně zvědavý kluk. Každý den zažívá nová dobrodružství, protože svět, i ten malý svět kolem něj, je pro něj tak moc velký a nový, že ho všechno zajímá. Všechno zkoumá a na všechno se ptá. 

Někdy ho zlobí, když dospělí nemají odpovědi na všechny jeho otázky, ale časem zjistil, že tak to na světě funguje. Dospělé už nezajímá, proč vychází slunce, proč ptáček zpívá nebo proč fouká vítr. Jeho to ale moc zajímá a chce všechno vědět a často se ptá a často nenachází odpovědi, a tak se rozhodl, že na ně přijde sám. A objevuje svět...